Edkosan Çelik Dövme Sanayi Fabrika

 

Edkosan çelik dövme sanayisi 1976 yılında otomotiv yan sanayi taleplerini karşılamak amacıyla yıllık 500 ton kapasite ile İstanbul’da kurulmuştur.

1976 – 1994 yılları arasında çeşitli ortaklıklar ve isimler ile farklı bölgelerde faaliyet göstermiş olan şirketimiz ,1994 yılından itibaren Sakarya’da 18.000 açık alan 4.000 metrekare kapalı alanda çelik dövme çalışmalarını sürdürmektedir.

Şirketimiz kendi gücüyle gelişerek, 2003 yılından itibaren bir aile şirketi olarak 40 yılı aşkın sektördeki tecrübesini, yüksek kalite anlayışı ile pazarında sağlam bir yer edinmiştir. Yıllar içerisinde birçok farklı sektörde doğan ihtiyaçları karşılamakta olduğumuzdan dolayı şirketimiz geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Edkosan çelik dövme sanayisinde, uluslararası standartlarda ve müşteri kalite gereksinimlerini karşılayacak seviyede modern dövme ekipmanlarına sahiptir. Mekanik presler, hidrolik presler, tek darbeli çekiçler ve de bu tezgahlara ait kalibrasyon- çapak kesme presleri, indüksiyon fırınları ile birlikte gerekli ilave ekipmanlarımız ile 0,5-150 kg arasında çeşitli boy ve şekillerde dövme parçalar üretebilmekte ve kalite kontrol ekipmanlarımız ile müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamaktayız.

Müşteri talepleri doğrultusunda kalite seviyesini sürekli olarak yükselten şirketimiz, tüv cert w0 imalat yeterlilik belgesi ve rw-tüv ıso 9001: 2015 belgesine sahiptir.

Türkiye’de basınçlı kaplar, demiryolu ve vagon sanayi, endüstriyel motor sanayi, el aletleri, gemi inşaat, inşaat sektörü, havacılık sanayi, iş makinaları, madencilik, otomotiv ana ve yan sanayi, savunma sanayi, tarım makinaları, teleferik ve asansör sistemleri için güvenlik ekipmanları, valf ve vana sistemleri, yürüyüş takımları ile birlikte çekme- kaldırma ve sondaj ekipman parçalarını gerek işleme gerek montaj amaçlı parça tedarik eden birçok işlemeci ve ana imalat firmalarına yıllardır dövme parça tedarikçisi olarak hizmet vermektedir.

Şirketimiz 2003 yılına kadar 3000 ton olan kapasitemiz bu yıldan sonra yapılan modernizasyonlar sonucu 2005 yılında 12.000 ton, 2008 yılında 17.000 ton, 2013 yılında 18.000 ton ve son modernizasyonlar ile 2015 yılına 20.000 ton çelik dövme kapasitesine ulaşmıştır.

Karbon çelikleri, ıslah çelikleri, sementasyon çelikleri, mikro alaşımlı çelikler, paslanmaz çelikler ve müşteri isteklerine göre tedarik edilen özel kalite malzemeleri kesme, ısıtma, dövme, kumlama, doğrultma, soğuk kalibrasyon, delme ve ambalaj işlemlerini kendi bünyemizde yapıp müşteri istekleri doğrultusunda ıslah, ısıl işlem, kaplama ve normalize işlemlerini uzun yıllardır birlikte  çalıştığımız partner şirketlerimizin bünyesinde şirketimizin kontrolü altında takı̇p edilmekte, ürünlerimizde %100 çatlak kontrol uygulanıp müşterilerimize sevk edilmektedir.

Türkiye Cumhuriyeti merkezli firmamızı uluslararası pazarda önemli farklılıklar yaratarak temsil etmek ve bu pazarlarda kalıcı üstünlükler sağlamayı şirket olarak kendimize vizyon belirlemiş bulunmaktayız.

Misyonumuz ise müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini eksiksiz karşılayıp müşteri memnuniyeti sağlayarak istenilen zamanda en üst düzey kalitede ki ürünlerimizi ortaya koymak üzerine kuruludur.

1976 Yılında

500 Ton Kapasite

2003 Yılında

3.000 Ton Kapasite

2005 Yılında

12.000 Ton Kapasite

2013 Yılında

18.000 Ton Kapasite

2015 Yılında

20.000 Ton Kapasite

Değerlerimiz

SADAKAT,
Sizlere verdiğimiz sözleri sistematik çalışma, hedefe odaklılık ve en yüksek verim ile çalışmak gibi ana prensiplerimizle birleştirip şeffaf bir süreç yönetmekteyiz. Her şart altında verdiğimiz sözlere sadık kalmak önceliğimizdir.

PLANLI VE ZAMANLI ÇALIŞMA,
Bizi biz yapan en önemli unsurlardan biri ise size vaad ettiğimiz teslim tarihine sadık kalmak ve siz müşterilerimizi mağdur etmemek adına her zaman belirlenen tarihte teslimatı gerçekleştirmektir.

KALİTE,
Şartlar her ne olursa olsun her zaman en üst kalitede üretim yapmak ve hiçbir koşul altında kalitemizden taviz vermemek şirketimizin en önemli yapı taşını oluşturmaktadır.

MEMNUNİYET,
Verdiğimiz hizmetin her aşamasında sizleri memnun etmek bizim için vazgeçilmezdir. Sizin memnuniyetiniz bizim memnuniyetimizdir.

ULAŞILABİLİRLİK,
Siz müşterilerimizin en ekonomik şekilde en kaliteli ürüne ve hizmete ulaşmasını sağlamak ana hedefimizdir.

SÜREKLİLİK,
Bizimle çalıştığınız süre boyunca günden güne gelişen kaliteyi, memnuniyeti ve hizmeti alacağınızı temin ederiz.

ÖNLEM ALMAK,
Ürün ve üretim emniyetini sağlayarak siz müşterilerimize ve çalışanlarımıza yönelik riskleri en alt seviyeye indirerek her türlü riski azaltıyoruz.

TAKİPTE KALMAK,
Ürettiğimiz ürünler sizlere teslim edildikten sonrada sürekli olarak kalite takibi yapmaktayız. Karşılaşabileceğiniz her türlü soruna karşı firmamız size destek vermeye devam edecektir.

GİZLİLİK,
Teknik verilerinizi herhangi bir üçüncü taraf ile paylaşmayacağımızın ve yine ödemesi yapılan kalıplarda diğer firmalara üretim yapılmayacağının garantisini vermekteyiz.

ÇEVRE,
Müşterilerine ve çalışanlarına temiz, güvenli ve sağlık koşullarına uygun bir çalışma ortamı sağlamakla yükümlüdür. Doğal yaşam koşullarını göz ardı etmeden, topluma ve gelecek kuşaklara karşı sorumluluk içinde ve çevre odaklı davranır.

Sizlere vaad etmekte olduğumuz en önemli değerlerimizdir.

Hizmet Verdiğimiz Sektörler

Makina Endüstrisi

İnşaat Endüstrisi

Otomotiv Endüstrisi

El Aletleri

Savunma Endüstrisi

Vinç Endüstrisi

İş Makinaları

Havacılık Endüstrisi

Demiryolu Endüstrisi

Ziraat Endüstrisi

Maden Endüstrisi

Gemi İnşaa Endüstrisi

Enerji Endüstrisi

Asansör Ekipmanları

Referanslar

2930
2943
2927
5189
2934
2935
2936
2937
2944
2945
2938
2939
2940
2941
2942